Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koncert chóru męskiego Eco del Mera

Urząd Miasta Leżajska i Klasztor OO. Bernardynów w  Leżajsku zapraszają mieszkańców na koncert chóru męskiego Eco del Mera, który odbędzie się w Bazylice pw. Zwiastowania NMP 27 maja o godz. 18.45.

Krótka historia chóru

Nad brzegami rzeki Mera grupa miłośników śpiewu postanowiła wspólnie stworzyć grupę wokalną, która pełnymi rękami czerpie z tradycji  ludowych pieśni całego świata. Stowarzyszenie Chóralne Chór Eco del Mera powstało w tym celu w 1999 roku, spotykając się regularnie w sali Oratorium Villa di Chiavenna. Jego nazwa Eco del Mera pochodzi od rzeki Mera w Villa di Chiavenna, która płynąc swobodnie z gór rozbrzmiewa wokół  głębokim echem. Chór prowadził początkowo Gabriele Del Barba, którego w 2006 roku zastąpił Omar Iacomella. Chór od 2005 roku jest członkiem Związku Włoskich Towarzystw Chóralnyc i liczy sobie 25 członków równo podzielonych na grupy pierwszych i drugich tenorów, barytonów i basów. Repertuar składa się głównie z górskich pieśni związanych z ludową tradycją różnych regionów Włoch, ale zawiera także utwory autorskie inspirowane górami i życiem ich mieszkańców. Chór Eco del Mera Występował na największych włoskich festiwalach chóralnych (Lombardia, Friuli, Wenecja Euganejska i Piemont) i jest odpowiedzialny za organizację corocznego festiwalu chóralnego „Valle del Mera”, najpopularniejszego festiwalu pieśni ludowych w regionie Valchiavenna. W 2010 roku chór nagrał swój pierwszy album CD zatytułowany „Chiavenna, słowa, obrazy i notatki” wydanej przez SMC Records Ivrea. Płyta spotkała się z bardzo pozytywnymi opiniami publiczności oraz krytyków.
Dyrektorem artystycznym chóru jest Omar Iacomella, który ukończył studia organowe oraz kompozytorskie w Konserwatorium w Lugano w Szwajcarii a także posiada świadectwo ukończenia w  tymże Konserwatorium wyższych studiów w zakresie dyrygentury chóralnej  i śpiewu liturgicznego. Jest założycielem i prezesem stowarzyszenia Piuro Cultura, a od 2012 roku także prezesem Włoskiego Związku Stowarzyszeń Chóralnych regionu Sondrio. Od tego samego roku jest również organistą w kościołach St Moritz i Pontresina w Engadynie (Szwajcaria).

Program leżajskiego koncertu

1) Sabato di sera                       A. Mazza

2) Tenerissima valle                   R. Padoin

3) Oh Carlotta                            C. Vettorazzi

4) Cjal Cjut                                  M. Maiero

5) Gerusalemme                        B. De Marzi

6) Improvviso                             B. De Marzi

7) Carezze                                 M. Maiero

8) Joska la Rossa                      B. De Marzi

9) Io resto qui, addio                  G. Susana

10) Non aprite quella porta        A. Buggiani

11) La sacra spina                     B. De Marzi

12) Oilà Maruska                       A. Pedrotti

 

+ Madonna Nera

+ Benia Calastoria

+ Signore delle Cime

Brak opisu obrazka